مراسم نکوداشت روز دهیاری برگزار شد
مراسم نکوداشت روز دهیاری برگزار شد

بمناسبت نکوداشت روز دهیار، طی مراسمی از دهیاران شهرستان شهریار تجلیل شد.

 به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی شهریار، در آیینی که بمناسبت گرامیداشت روز دهیاری ها در سالن جلسات فرمانداری شهریار با حضور سرکار خانم پرندوار مدیر کل محترم شوراها و امور روستایی استانداری تهران، مهندس طاهری فرماندار محترم شهریار، منجیری بخشدار مرکزی و رحیمی بخشدار جوقین برگزارشد و از دهیاران شهرستان تجلیل شد.
در این مراسم ابتدا منجیری بخشدار مرکزی شهریار با تبریک‌روز دهیاری ها و قدردانی از زحمات آنها عنوان کرد:
آنچه که امروز در وصف دهیاری ها و خدمات صورت گرفته آنها میتوان گفت این است که نهاد دهیاری حلقه مفقوده ای در توسعه متوازن و پایدار کشور بود که خیلی پیش از اینها می بایست تشکیل و تاسیس میشد. ایشان ادامه دادند که: حجم خدمات صورت گرفته توسط این نهاد موید این نکته است که ظرفیت فراوان موجود در روستاها، با تجلی دهیاریها فرصت بروز و ظهور یافت و این نقطه عطفی در مسیر بالندگی و پیشرفت کشور است، چرا که روستاها همواره مبدا تولیدات پایه و از مطمئن ترین کلونی های انسانی در همه زمینه های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور بوده اند.
بخشدار مرکزی شهریار اضافه کرد: بدون شک ثمرات و اثرات بکارگیری پتانسیل این نهاد عمومی روز به روز بیشتر و نگاه جامع به آن روز به روز حیاتی تر خواهد شد.
منجیری با بیان این نکته که از تولد دهیاری ها کمتر از ۲۰ سال گذشته اما سابقه تاسیس ۱۰۰ ساله شهرداری ها موجب شده آنها به کمال و پختگی نزدیک شوند، ابراز امیدواری کرد این زمان در مورد دهیاریها کوتاه و کوتاهتر باشد.

وی ادامه داد: اینجانب به عنوان نماینده عالی دولت در بخش، همواره بر رعایت مقررات و قانون مداری تاکید کرده ام، چرا که بر حول محور قانون است که میتوان جامعه ای را گرداند و به سمت کمال پیش برد.
وی با اشاره به استحقاق دهیاران شهرستان در انتخاب به عنوان دهیار برتر کشور، نمونه هایی از توانمندی و تجارب مدیریتی دهیاران شهریار را برشمرد.
سپس جناب آقای طاهری فرماندار شهریار ضمن تبریک روز دهیار و بیان مطالبی، به وظیفه سنگین دهیاران در مباحث مختلف اجتماعی اشاره کرده و از دهیاران خواستند تا نسبت به رفع و رجوع مشکلات مردم به عنوان نمایندگان دولت در روستاها اهتمام ورزند.
فرماندار شهریار با اشاره به واریز منابع ارزش افزوده به حساب دهیاریها، دهیاران را به استفاده بهینه از این ظرفیت توصیه و بر لزوم جلوگیری از حیف و میل این درآمدها تاکید کردند.
در ادامه مراسم مدیر کل محترم روستایی استانداری تهران، با بیان دیدگاه های خود از نقش پررنگ دهیاری ها در توسعه و آبادانی روستاها گفتند و دهیاران را پاره تن وزارت کشور خواندند.
پرندوار با بیان این نکته که عمران در روستاها موجب مهاجرت معکوس شده و امید را به مناطق روستایی باز می گرداند به دهیاران پیشنهاد کردند که منظر روستاها رو حفظ کرده و از مشابه سازی روستا با شهر پرهیز کنند.
شایان ذکر است در قسمتی از این مراسم، لوح سپاسی از طرف بخشدار مرکزی و دهیاران این بخش به فرماندار محترم شهریار تقدیم و از حمایت ها و اقدامات ایشان در حوزه روستایی قدردانی شد.
خاطر نشان می شود در پایان مراسم ضمن اهدا لوح یادبود به کلیه دهیاران، سید محمد رضا حسینی صالحی بعنوان دهیار نمونه بخش مرکزی شهریار معرفی شد.

اشتراک گذاری
واتساپ تلگرام ایتا